Yoga Alliance Sertifikalı Temel Fitflow Yoga Uzmanlık Eğitimi KASIM 2019

 

*Rezervasyon yapmak veya sorularınız için : info@fitflowyoga.com  ‘a mail atabilirsiniz.

(ULUSLARARASI SERTİFİKA ONAYLI)

4 aylık bir sürece yayılacak bu temel seviye  programa katılabilmek için her hangi bir ön koşul yoktur..Programın amacı öncelikli olarak kendi yoga pratiğinizi oluşturmanız ve sonrasında sağlam bir temel üzerinden VİNYASA/flow  tarzında yoga dersleri verebilmeniz için tasarlanmıştır. En temel seviyeden başlayacak olan programda:

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

ANATOMİ:

TANIM :

Bu oturumda yoga eğitimi ve öğretimi için temel olan temel anatomik ve fizyolojik ilkelere giriş sunulacaktır. Kapsanan konuların temelleri şunlardır:
Myoloji: Vücudun bir bölümünü hareket ettiren veya konumlandıran iskelet kaslarından (örneğin, eklemlerde eklem oluşturan kemikler) oluşan kas sistemi ve vücuda sıvı akışını yönlendiren, dışarı atan veya kontrol eden pürüzsüz ve kalp kası
Osteoloji: Kemiklerin ve iskelet sisteminin yapısının incelenmesi, spinal kolon da dahil olmak üzere hem yapısal hem de enerjik açıdan incelenmesi
Diğer vücut sistemleri: organik, sinir ve endokrin sistemler. Diyaframlar ve solunum aynı zamanda pranayama uygulamaları ve öğretimi için hazırlık olarak ele alınacaktır.
Anatomi ve fizyoloji ilkeleri için anatomi ve fizyoloji oturumunda en az 5 Temas Saati geçireceğiz.

AMAÇ:
Öğrenciler vücudun anatomisini daha iyi anlayacak ve pranayama’nın vücutta değişiklikler yarattığını anlayacaktır. Yoga uygulaması bağlamında öğrencilere anatomi ve fizyoloji prensipleri hakkında bilgi verecek.
Vücudu canlı ve gelişen bir sistem olarak görmek ve bu perspektiften yoga pozlarını ve uygulamalarını görmek.
Bu iç perspektiften pozlarda ayarlamalar yapabilmek … Enerjik anatomi ilkelerini anlamak için; koshalar, ​​çakralar, vücut için nadinin görevleri.

TEKNİKLER, EĞİTİM VE UYGULAMA:
TANIM:

Lider eğitmen  ile öğrenciler asana (ayakta duran pozlar, ayakta yapılan denge pozları , geriye bükülmeler , kol dengeleri, ters duruşlar, oturma pozları ve restoratif pozlar), çeşitleri ve modifikasyonları, yararlarını, kontra endikasyonlarını ve ilerlemelerini anlar. – 2) Öğrenciler, Temel pranayama teknikleri ile mudralar ve nefesin zihin ve bedenle nasıl çalıştığını sinir sistemini enerji veya rahatlatmak için uygular. 3) Öğrenciler, tutarlı bir meditasyon uygulamasına yol açacak adımları uygulama ve öğretmeyi öğreneceklerdir. 4) Öğrenciler akıcı dizilerle pranayama ile çalışacaklardır. 5) Bandhaların – isimlerini ve  yerlerini öğrenirler. 6) Dristhi’yi, yerlerini ve uygulamayı öğrenir. 7) Nefes, bandhas ve drishti, asana uygulamasını nasıl destekliyor? 8) Yoga Nidra, beyinde nasıl çalışır? 9) Ses ve titreşim güçlerini keşfedin OM ve diğer mantralar 10) Kriya tekniklerini öğrenir.

AMAÇ:

1) Surya Namaskar A ve B’yi nasıl öğretirim ve öğretirim Dizileri uygulama ve öğretme: Tam Birincil Serisi-Ashtanga
Karma seviye rutinleri – Flow Yoga * Asanaları nasıl öğreteceğinizi anlamak için ayrılmış bir günlük öğretim uygulama sınıfı. 2) Her bir pozun fiziksel ve enerjik etkilerini anlamak 3) Her pozun bir akış sırasındaki diğer pozlarla nasıl çalıştığını anlamak
4) Her pozu düzgün ve güvenli bir şekilde nasıl girip o pozdan çıkmaya çalışırım?
5) Props’i nasıl ve ne zaman kullanmalı – pranayama’yı bir yoga sınıfında ne zaman ve ne zaman kullanmalıyım? 6) Pranayamaları nasıl uygulayabiliriz ve öğretirim: alternatif burun deliklerini kullanmak, kapalabhati, bhastrika .. 7) Fiziksel Meditasyon için vücudu hazırlayan hareketler. 8) Sistematik rehberli bir gevşemeyi öğretmek. 9) Dinlendirici bir çaba ile konsantrasyon için bir mantra nasıl kullanılır 10) Bandhalar nedir, Onları nasıl kullanacaklarını öğrenirler 11) Drishti’nin pratikte bilmek ve kullanmak, derslerde öğretmek 12) Rehberli derin dinlenme ve yoga nidra 13) Mantralar şarkı söyleyebilme14) Mudralar vasıtasıyla yön veren enerjiyi keşfetme15) Kılavuzsal ve kişisel meditasyon uygulamaları yoluyla daha derinlere gitme16) 80 temel yoga duruşu ve varyasyonları17) Doğru duruş.18 ) Esneklik ve güç geliştirme19) Öğrenciler burun, akciğer, karın ve dilde klasik yogik arınma tekniklerini öğrenirler.20) Etkili ısınmalar ve bunları sınıfa nasıl dahil edeceğini öğrenir.

ÖĞRETİM METODOLOJİSİ, ELLER, HİZALAMA:

TANIM:

Öğretme metodolojisi, öğretim teknikleri, kendi sesini bulma, sıralama nasıl yapılır, bir yoga sınıfının nasıl planlanır, sahne ve ellerle nasıl ayarlanır, gösteriler, farklı öğretim biçimleri, asanalar arasında tüm seviyeli sınıflar için uyumlaştırmada yardımcı talimatlar. yoga işinin temelleri.

AMAÇ:

* Öğrenciler temel öğrenme stillerini tanımlayarak öğrencilerin bir asana sınıfında etkili bir şekilde erişebilmeleri için sınıflarını tasarlayabilecekleri, görsel olarak yoga uygulamalarını yapmalarını ve izinle nazikçe dokunmalarını sağlayacak etkili yöntemler  öğrenecekler.  ve ellerin önemini ve kullanımını öğrenecekler. -Öğretmen pratikte hangi niteliklere sahip olmalıdır? -Ayrıca kişisel ve yoga öğretmenliği etiği hakkında tartışacağız .- * Stajyerler dersi verirken , ayarlamalar yaparken kendilerini güvende hissedecek bir Vinyasa Yoga dersi verebileceklerdir. Temel duruşları, nefes egzersizlerini ve yeni başlayanlara uygun meditasyon öğretebilecekler ve bunları öğrencileri nasıl öğretebileceklerini öğreneceklerdir. -Ses ve sunum becerilerinin kullanımı.  – Nasıl başarılı bir yoga eğitimi alabilirim? – Güçlü bir kişisel pratik nasıl oluşturulur?

YOGİK YAŞAM TARZI VE ETİK: 
TANIM:

Yoga Sutralarına uygulanan Raja Yoga, Yamas, Niyamas’ın 8 bacağı, Patanjali’nin Yoga Sutralarına Giriş, Antik Yoga Metinleri.  Bildirimi, yoga öğretmenlerini öğrencilerin yoga uygulamalarını destekleme çalışmalarında yönlendirir. Temel sanskritçe ibarelerini öğrenir  *Oturumda Yoga öğretmenleri etiği için en az 2 İletişim Saat harcayacağız.

AMAÇ:

Katılanlar, Patanjali Yoga’sını, tam, sistematik bir yaklaşım olarak gerçekleştirmenin 8 adımını anlayacaklardır.-Yamas ve Niyamaları günlük yaşamda, yoga eğitimi ve kişisel pratikte birleştirmeyi öğrenmek – Eğitimciler, öğretmenlik yaptıkları gibi öğretimine etik uygulayabileceklerdir doğruluk, şiddet dışı davranış ve başkalarına hizmet. -Yoganın kökenini anlayacaklar. – Eski Yoga Metinlerinin (Patanjali Yoga Sutraları, Bhagavad Gita, Hatha Yoga Pradipika ve daha fazlası) bilgilerini okuyun, yorumlayıp ve paylaşacaklar.

UYGULAMA :

TANIM:

Alıştırma öğretme, alma, başkalarının öğretim ve işitme gözlemlerini ve geribildirim vermeyi içerir. * Başkası eğitirken öğrencilere yardım etmek. . * 10 saatlik temassız saat: Okuma, kendi kendine çalışma, yazma, ödev vb. Saatler “temassız” saatler olarak pratik saatlerin dışında biriktirilir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ EK:

 

Klasik Yoganın kuramları ele alınacaktır ayrıca hoca olmak için gerekli donanımlar üzerinde durulacaktır. 4 ay içinde her ay ikişer haftasonuna buluşması içermektedir. Eğitim sonunda kendi yoga uygulamanızı oluşturduktan sonra vinyasa/flow stilinde sağlam bir temelden  , yaratıcı sekanslarla *kendi düzeyinizde yoga dersleri verebilecek seviyede olacaksınız.

Program KASIM 2018  ve Mart 2019  ‘da   iiki ayrı grup olarak  başlıyor. 4 aya yayılacak  yayılan bu süreçte her bir grupta 8 hafta sonu buluşması yer almaktadır. Hafta sonu buluşmaları cumartesi ve pazar 10.00-17.00 saatleri arasında olacaktır. Eğitime ek 4 günlük bir inziva   *Haziran ayında yapılacaktır.

*Şubat ve Haziran ayında sertifikalar belirtilen şartları yerine getiren tüm katılımcılara verilir.

RYT 200 SAAT YOGA ALLAİNCE ONAYLI.

KASIM  2019/2020  EĞİTİM BULUŞMALARI:

(1.GRUP)

9-10 KASIM (10:00-17:00)

7-8 ARALIK  (10:00-17:00)

4-5 OCAK (10:00-17:00)

8-9 ŞUBAT (10:00-17:00)

7-8 MART  (10:00-17:00)

4-5 NİSAN (10:00-17:00)

2-3 MAYIS (10:00-17:00)

13-14 HAZİRAN  (10:00-17:00)

+ İNZİVA (3 GECE 4 GÜN ) *23-24-25-26 Mayıs 2020

  • İnziva eğitimin 40 saatlik kısmını kapsar.(Katılım zorunludur.) @villafeçatalca

*Bu grup dolduğunda 2.grup açılır.

2.GRUP

Bu grup 1. grup dolduktan sonra talebe göre açılacaktır. Lütfen öncelikle 1. grubun tarihlerini baz alınız.

23-24 KASIM (10:00-17:00)

21-22 ARALIK (10:00-17:00)

18-19 OCAK ( 10:00-17:00)

22-23 ŞUBAT(10:00-17:00)

21-22 MART(10:00-17:00)

18-19 NİSAN (10:00-17:00)

16-17 MAYIS( 10:00-17:00)

6-7 HAZİRAN (10:00-17:00)

*23-24-25-26 (Mayıs 2020) İnziva @villafeçatalca ‘da

  • İnziva eğitimin 40 saatlik kısmını kapsar.(Katılım zorunludur.)

KATILIM ŞARTLARI: 

*Eğitim süresince interaktif olarak lider eğitmeninin  en az iki  dersinde  asistan olarak bulunacaksınız.

* Size verilen ev ödevlerini eksiksiz yapmanız beklenmektedir.

*Hastalık durumunda en azından izleyici olarak katılmanız beklenmektedir.(ayakta geçirilen)

*Eğitime katılmak için öncesinde lider eğitmenle yüz yüze görüşme olacaktır. 

*Öğrencinin disiplini, isteği, gruba uyumu göz önünde tutulacaktır.

*Buluşma saatlerini tamamlamayan öğrenci belge almaya hak kazanamaz.(İnziva dahildir)

*Eğitimi yarım bırakanlara Katılım belgesi/sertifika verilmeyecektir. 

*Fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı olduğunu beyan eden kişiler eğitime kabul edilir. 

*Lider eğitmene  karşı hakaret/saygısızlık gibi durumlarda lider eğitmen uygun bulmadığı bu kişi/kişiler  eğitimden çıkarma hakkını saklı tutar. Bu kişi katılım/hocalık sertifikası almaya hak kazanamaz. 

*Yoğun fiziksel pratik içerir.

*Zorunlu olmamakla birlikte eğitim süresince vejeteryan beslenmenizi, sigara veya alkol gibi bağımlılıklarınızdan bir sürede uzak durmanız beklenmektedir.

*Herhangi bir sakatlanma/ölüm vs halinde kişi kendisi  dahil-ailesi-yasal varisi lider eğitmene karşı taleplerinden  vazgeçer. Bu eğitimin fiziksel uygulama içerdiğini bilinmelidir.

-İşbu yukarıda belirtilen maddeleri eğitime kayıt olan kişi kabul etmiş sayılır.

*Eğitim için ücretsiz kitapçık dağıtılacaktır.

SERTİFİKA:

Kursa tam katılım sağlayanlar, 200 saatin sonunda güvenli ve etkili bir şekilde kendi pratiklerini yapabilecekleri gibi aynı zamanda ders verme yetisine sahip olacaklardır.

Eğitimin sonunda  katılımcılara  RYS 200 saatlik Uluslararası Yoga Alliance Eğitmenlik sertifikası verilir.

Lokasyon :

Şişli Merkez /İstanbul

KAYIT OLMA KOŞULLARI veya VARSA SORULARINIZ ,  BİZE ULAŞIN : info@fitflowyoga.com

Önceki Eğitim Mezunlarından  :

Esra ERDOĞAN :

Yogayla ilgili felsefesini,asanaları doğru uygulama şeklini, hangi durumlarda neleri yapmamayı öğrendim.. Sekanslama yapmayı öğrendim .. 300 saat ileri seviye eğitimime de Tuğba ile devam etmek istiyorum..

Duygu Sultan ÇELİK:

Yogaya bu eğitimle birlikte başladım.Farkında olmadan  sekans hazırlama için de çok uygun bir eğitim olduğunu gördüm. Şimdi kendi sekanslarımı hazırlayabiliyorum ..

Gülce SAKALLIOĞLU:

Hem asana hem kişisel yolculuk açısından kendi açımdan çok güzel bir yolculuk oldu. Şimdi öğrendiklerimi öğrencilerime aktarmak için sabırsızlanıyorum .

İpek DORAK :

Bir kaç tane alan vardı.Neden yoga yapıyoruz ? Yoganın ne olduğunu gerçek anlamda öğrendim. Hem bilgiyi hem uygulamayı deneyimledik..

Tugba EKLER, Kendisi E-RYT Yoga Alliance 500 sertifikası sahibidir. 9 yıldır yoga öğretmeye, workshoplar ve eğitimler vermeye  Türkiye ‘de ve Türkiye dışında devam etmektedir.

Fit Flow Yoga School Owner  YA ID.:  232584

www.yogaalliance.org