Fit-Flow Yoga Dersleri

Yoga kelime anlamıyla- birleşme/birleştirme- anlamına gelir. Bizler asanaları ve diğer birtakım teknikleri kullanarak kendimizle ve evrenle uyum içinde olmayı öğreniyoruz. Her birimiz evrenin bir parçasıyız ..Bunu hatırlarken yoga bedenlerimizi tekrardan hatırlamamızı ve evrenle bir uyum içinde olmamızı sağlıyor. Yoga yaparken aynı zamanda nefes teknikleri ve meditasyon uygulamalarıyla daha derine giden paternlerde çalışıyoruz. Aynı zamanda esneyen ve güçlenen fizksel beden asanalar sayesinde psikolojik sağlımızı da olumlu yönde etkiliyor.

Fit-Flow dersleri yeni sezon  itibariyle yeni sezonda başlıyor. Fit flow yogada asanaları belli bir akış halinde ritmik bir şekilde sıralıyoruz ..Bu grubun düzeyine göre başlangıçtan başlayarak orta ve ileri seviyeye kadar uzanıyor.Eğer uygulayıcı devamlı bir şekilde dersleri tatbik etmeye devam ederse benim gözetimimde hem kişisel uygulamasını  hem de yoga bilgisini ilerletmiş oluyor. Yoga uygulamalarının kişiye yararlı olması için en az haftada iki kere derslere katılımını beklemekteyim.Derslere düzenli katılan kişi kendiyle ilgili masefe katedebiliyor.Bu her kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte herhangi bir kronik bedensel rahatsızlığı olmayan kişilerde daha hızlı olabilmektedir. Aynı zamanda fiziksel olarak uygulamasını geliştiren kişi kendini daha mutlu,pozitif hissetmeye başlarken kendiyle ilgili farkındalık seviyesini arttırmaktadır.

Fitflow yoga uygulamasının diğer olumlu tarafı bedensel anlamda kişiyi güçlendiren asanaların odağa alınmasıyla kişi kendi algılarını kırmakta, kendine olan inancı ve olumlu duyguları yükselmektedir. Özellikle ters duruşların ve kol dengelerinin derslere tatbik edilmesi kişinin kendi korkularını yüzeye çıkartırken bunlarla yüzleşmesine olanak vermektedir. Tabiki herhangi bir bedensel probleminiz varsa(fıtık,skalyoz,eklem sorunları..) öncelikle doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim..

Gruplar en fazla 13 kişilik olmaktadır. Bu şekilde olmasıyla hoca her öğrenciyle rahat bir şekilde çalışabilmekte ve her öğrencinin uygulamasını bire bire takip edebilmektedir. Böylelikle kalabalık bir grupla yapılan yoga uygulamasından çok daha hızlı ve etkili bir şekilde yoga uygulayıcısına yarar sağlamaktadır.

Ayrıca derslerin başında veya sonunda meditasyon ve nefes uygulamalarıyla beden ve psikoloji hazırlanır ve kişinin an’a gelmesi ,kendisiyle bağ kurması daha kolay bir hale gelir. Bu bir süreç ve asıl önemli olan bu süreç içinde kişinin kendiyle ilgili farkındalık halinin artmasıdır.Bence yoganın en büyük hediyesi,Farkındalığı arttırmasıdır ..

Yapılan asana serilemeriyle öğrenciyle birebir ilgilenmem sonucu kişi kendini daha iyi gözlemleyebilmekte ve ileri seviye bir hocayla çalışmanın artılarını yaşamaktadır.Bu özellikle uygulamalarda kendini gösterir.Hocanın seviyesi ne kadar ileri düzeyde olursa öğrenciye gösterebileceği asana çeşitliliği ve yöntemler artış şağlamaktadır.Dolayısıyla öğrenci kendi başına tvden veya kulaktan dolma  bilgilerle kendi başına birşey yapmaya çalışmadan direkt olarak hocanın gözetiminde kendi yoga uygulamasını geliştirmektedir. Bu da öğrencinin sakatlanmasını minumuma indirgemektedir ki yoga sakatlamaz yanlış uygulama sakatlar. Dolayısıyla bilinçli olmak bu konuda önem arzeder.

Çok çeşitli yoga tarzları vardır.Eğer  vinyasa/flow tarzında yoğun olarak su elementinin hakim olduğu akışları seviyorsanız veya yogaya başlamak arzusunda iseniz  fit flow yoga tarzı iyi bir alternatifdir.

Eylül  itibariyle max. 13 kişilik gruplarla hafta içi akşamları olacak şekilde  ..Yogaya başlamak veya yoga uygulanızı geliştirip bu konuda derinleşmek isterseniz ücret ve adres diğer detaylar ve kayıt için : info@fitflowyoga.com adresine maillerinizi bekliyoruz .

Ayrıca bire bir seanslar için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

*Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa lütfen mailden veya http://fitflowyoga.com/iletisim/ buradan ulaşabilirsiniz.

Lokasyon: İstanbul/Şişli dir.

200 Saat Yoga Alliance Sertifikalı Temel Seviye Yoga Uzmanlık Eğitimi