Kalp Çakranızın Tıkalı Olduğunun 11 İşareti

Daha önce bir yoga veya meditasyon dersi aldıysanız, muhtemelen vücutta enerji çarkları olarak bulunan yedi çakrayı ve bunların nasıl “bloke edildiğini” veya “engellendiğini” “açık” hale getirilidiğni ya da “kapalı” olduğunu duymuşsunuzdur. . Bu yedi çakra başınızın tepesinde başlar ve vücudun aşağısından omurganızın tabanına doğru ilerler. Hangisinin engellendiğine bağlı olarak, ilgili belirtiler ve yan etkiler görülebilir. Örneğin, kalp çakranız engellenmişse aşk hayatınızı etkileyebilir.

İnsan vücudunun merkezinde yer alan dördüncü ve birincil öneme sahip çakra olan kalp çakrasını, “psişik ve ruhsal danışman Davida Rappaport, Telaşa şöyle anlatır.

‘Stres ve duygusal acı gibi şeyler – genellikle kötü anılar, eski programlama yüzünden , duygular ve / veya çok fazla düşünmek – kalp çakranızı engelleyebilir ve sağlıklı ilişkiler kurmanızı ve sürdürmenizi zorlaştırabilir, diyor.’

Ama yapabileceğin bir şey var. Amacınız kendinize bağlı kalmaya çalışmak ve herhangi bir tıkanıklığı tespit etmek olmalı … ve kendiniz üzerinde çalışmaya devam etmek olmalı. Rappaport, dergi, yoga, meditasyon ve hatta konuşma terapisi gibi terapötik aktivitelere işaret ediyor. “Bununla birlikte, bir kez tıkanıklığınızı giderirseniz bittiğini düşünmeyin” diyor. “Tek seferlik bir düzeltme yok; tıkanmış bir kalp çakrasını temizlemek, tıpkı diğer çakralar gibi, devam eden bir süreç. Hareketlerinizin ve düşüncelerinizin yaşam zevkinizi ne zaman durdurduğunu ve ardından engellenmeyi kaldırmaya başladığının farkında olun.” İşte kalp çakranızın engellendiğini ve bununla ilgili ne yapacağınızı anlamının birkaç yolu:

1-Geçmiş bir ilişki ile oyalanmak

Geçmişte sıkışmış hissetmek ve eski bir ilişkiye kapılmak, tıkanmış bir kalp çakrasının işareti olabilir. Fakat bırakıp ilerlemek mümkündür. Rappaport, “Son ilişkiniz gerçekten sona erdiyse, neyin işe yaramadığını ve birlikte iken neyin işe yaradığını inceleyin ve bu bilgileri ilerlemek için kullanın” diyor. “Bu size yeni ve daha sağlıklı bir ilişki arayışında daha iyi bir perspektif verebilir.”

Ve ne kadar erken başlarsanız, o kadar iyi. “Geleceği olmayan bir ilişkiyi ne kadar uzun süre sürdürürseniz, kalp çakranızı bloke etmeye devam edeceksiniz” diyor. “Bırakmak biraz tıkanıklığı giderir ve kalbinizi aydınlatır, umudunuzu ve iyimserliğinizi yeniden canlandırabilir.”

2-Kin Tutmak

Gerçekten incinmişken bir süre kin tutmak normal olsa da, bunu bir alışkanlık haline getirmek kalp çakranızı oldukça acı verici bir şekilde durdurabilir. Rappaport, “Bir kin veya acıya tutunarak, yaşamında istemediğiniz şeyi güçlendirmeye devam ediyorsunuz” diyor. “Kalbinde ağrı taşımak ve onu pekiştiren düşünceler, hayatının tadını çıkarmana engel olur.”

Bu yüzden elinizden geldiğince affetmeniz ve unutmanız önemlidir. “Acı ve kin için ne kadar tuttuğunuz, gelecekte seçimlerinizi daha fazla etkileyebileceğini anlamak için bir dakikanızı ayırın” diyor. “Acıya sarılmak sizi neşe duymaktan alıkoyuyor.”

3-Güvenle İlgili Sorunlar Yaşıyorsunuz

Söylemesi yapmaktan daha kolay olsa da, yeni bir ilişki içine girerken en son isteyeceğiniz şey eski yükler ve güven konularıdır. Rappaport, “İhanetle engellenmiş kalp çakrası sizi başkasına güvenmekten alıkoyuyor” diyor. “Tekrar ihanete uğrama korkusu, kalbini açmak için güvenebileceğin birini bulabilir misin diye sormak istemediğin enerjiyi getirmeye devam ediyor.”

Ancak bunun üzerinde çalışmak mümkündür. “Güven sorununuz üzerinde çalışın ve daha güvenilir insanları hayatınıza çekmeye odaklanın” diyor. “Birine güvenememeyi saplantıya haline getirirseniz, engellenmiş bir çakraya sahip olmaya devam edersiniz ve güveninize ihanet edecek insanları çekmeye devam edersiniz. Bu döngüyü kırın.”

4-Utangaç Hissetme

Benlik saygısı düşük mü? Eğer öyleyse, nedenini araştırmaya ve bir değişiklik yapmak için çalışmaya değer olabilir. Rappaport, “Negatif öz-konuşmamızın bizi ne kadar engellediğini ve sevgi verme ve alma yeteneğimizi engellediğinin farkında değiliz” diyor. “Herkes sağlıklı bir ilişki karşılığında birisini sevme ve onlar tarafından sevilme şansını hakediyor. Ancak, eğer kendinizi aşırı derecede eleştiriyorsanız -“ Yeterince iyi değilim ”veya“ Harika bir biri olmayı hak etmiyorum – ‘- tam olarak yapmak istemediğin şeyi yapıyorsun. “

Rappaport, bebeğin küçük riskler almak veya yeni birisine açılmak gibi doğru yönde adım attığını, ruh halinizi iyileşmeye başlayabileceğini ve oraya geri dönmeyi kolaylaştıracak bir güçlenme hissi verebileceğini söylüyor.

5-Tüm Duyguları Sıkıştırıp Tutma

Duygularınızı şişirilmiş tutma alışkanlığınız varsa, kesinlikle aşk hayatınızı etkileyebilir. Rappaport’un dediği gibi, “Bunu yaptığınızda, göğsünüzde çok fazla baskı hissedeceksiniz ve muhtemelen endişe duyabilirsiniz. Geride durmak yaşam kalitenizi kesinlikle etkileyecektir.”

Bu yüzden duygularınızı serbest bırakmak için güvenli bir yer bulmak çok önemlidir. “Duşta çığlık atmak veya ağlamak, yürüyüşe çıkmak, yalnız yürümek ya da en içten duygularını paylaşabileceğin biriyle ve tabii ki bir tür iyileştirme yolu aramak olabilir – reiki, masaj ve diğer yöntemler sana yardım edebilir, ” diyor. “Engellenen duygularınızın altında yatan sorunlara ulaşmanıza yardımcı olacak iyi ve profesyonel bir terapist bulmanız gerekebilir. İyi bir psişik … duygusal acıya neyin sebep olabileceğini de saptayabilir. Kaynağı öğrendikten sonra, iyileşmeye başlayabilirsiniz. ” diyor.

6-İlişkilenme Sorunlarıyla Mücadele Ediyorsunuz

“Genellikle, bir bağlılık korkusu, bir hata yaptığınız, sizin için daha iyi bir partneri bulabileceğiniz, birlikte olduğunuz kişinin sizin ruh eşiniz olmayacağından olabileceğinden endişe duyuyorsanız;bu , sizi sevdiğin birisine adamaktan uzak tutuyordur.

Daha mutlu bir ilişki kurmaya başlamak istiyorsanız, bahaneleri aşmak önemlidir. “Sorunlarınız üzerinde çalışmak (başkasıyla değil), önce günlüğe kaydetmeyi deneyin – istediğiniz ve eşinize taahhüt etmek istemediğiniz tüm nedenleri bir yere yazın” diyor. “Oradan, kalp çakranızın engelini kaldırmaya başlayabilirsiniz çünkü bağlılık sorunlarınıza neyin sebep olduğu veya size uygun olan bir partneri çekememe konusunda daha iyi bir fikriniz olacaktır.”

7-İlişkilere Gelince Erteliyorsunuz

Taahhüt meselelerine benzer şekilde, eğer kalp çakranız kapalı ise biriyle çıkma veya harika biriyle tanışma söz konusu olduğunda yoğun bir erteleme yaşayabilirsiniz. Yine de, bir ilişki istediğiniz bir şeyse, bir değişiklik yapmanız ve kendinizi dışa vurmanız gerekecek – ezici olsa bile.

Rappaport, “Birini bulmak için zaman ayırmadığınızı, uygun birini bulamadığınızı veya bir ilişki kurmak veya büyütmek için zamanınız olmadığını tespit ederseniz kalp çakranızı bloke ettiniz,” diyor. “Kalp çakranızın engelini kaldırmanın en kolay yolu, bu durumda, önceliklerinize bakmak ve insanlarla tanışmak, buluşmaya başlamak (veya eşinizle daha kaliteli zaman geçirmek) ve kendinize daha fazla esneklik sağlamak için zaman ayırmak olacaktır. aşkı deneyimleyin ve paylaşın. “

8-Geçmiş Acılarını Halen Tutmak

Hiçbir şey bir kalp çakrasını eski terk etme deneyimleriniz kadar bloke edemez.. Bunlar bir ebeveyn figürü hayatınızdan kaybolduğunda veya bir partnerin sizi aldatmasından veya sizi beklenmedik bir şekilde terk etmesinden sonra ortaya çıkabilir. Ve her şeyin senin tekrar olmasını beklediğin bir durumda olabilir.

Ama umut var. Rappaport, “Geçmişinizi silmek mümkün olmasa da, geleceğiniz çok parlak, sevgi dolu ve destekleyici olabilir” diyor. “Terkedilme sorunlarınız varken tıkanmış bir kalp çakrası açmanın en iyi yolu, başkalarına ulaşmak ve onları desteklemektir … Yalnız olduğunuzu bile bilseniz, ihtiyaç duyduğunuzda her zaman birine ulaşabilirsiniz. duygusal destek ile terk edilmiş hissetmeyeceksiniz.

9- Her zaman endişeli ve stresli hissetmek

Anksiyete ve stres, işyerindeki baskı da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Ancak, kaynağa bakılmaksızın, sağlıklı bir şekilde kullanılması sizi daha iyi hissettirebilir ve bu pozitifliğin yaşamınızın diğer alanlarına da yayılmasına neden olabilir.

Rappaport, “Stresli ve endişeli olduğunuzu fark eder etmez, meditasyon yapmak, nefes almak için bir dakikanızı ayırmanız gerekir” veya bir yoga dersi almalısınız. “Sadece stresli veya endişeli olduğunuzu hatırlayın, beyniniz duygularınızı geçersiz kılar ve duygularınız çok etkilenir – bu nedenle kalp çakranızı bloke eder. Kendinize zaman ayırın ve kendinize rahatlamanız için zaman verin. “

10-Başkalarını Uzaklaştırıyorsun

Diğerlerinin dikkatini çekemiyorsanız – gerçekten isteseniz bile – bununnedeni engellenmiş bir kalp çakrası olabilir. Ve bu genellikle incindikten sonra “oraya geri dönme” korkusuyla ilgilidir.

Tamamen anlaşılabilir olmakla birlikte, iyileştirmek için elinizden geleni yapmak, böylece tekrar risk almak için çok önemlidir. Rappaport, “Bu durumda kalp çakranızın engelini kaldırmanın birçok yolu var. En kolay yol, siz izin vermedikçe kimsenin size zarar veremeyeceğini fark etmektir” diyor. “Yaralanma korkunuz yüzünden geri durmak yerine, güçlenmiş hissedin ve daha iyi seçimler yapın. Acı yerine pozitifliğe yol açın. Olabildiğince iyileşmeye odaklanın ve bunu yapın.”

11-Başkalarına Odaklanmaktan ve Kendinizi En Sona Koymaktan Kaçının

Sevgiyi paylaşmak ve başkaları için iyi şeyler yapmak, sevilmek, sevgi duymak ve takdir edilmek için iyi bir yoldur ”diyor Rappaport.

“Bundan kaçınmak için, sağlıklı sınırlar koyabiliriz ” diyor.

Kalp Çakranızla çalışmak , enerji blokajları hakkında yardım almak isterseniz info@fitflowyoga.com ‘mail atabilirsiniz.

orj.: https://www.bustle.com/p/11-signs-your-heart-chakra-is-blocked-its-messing-with-your-love-life-8058873