Yoga Turları

GANJ’IN DOĞDUĞU TOPRAKLARDA YOGA İLE ARIN!

Tur hakkında detaylı bilgi için SERDAR YENİGÜN’Ü arayabilirsiniz . telefon : 05332111911 beşiktaş/istanbul www.bukla.com

Program:

1. Gün: DELHİ – DHARAMSALA

Delhi’ye vardıktan sonra Dharamsala’ya transfer için size yardımcı oluyoruz. AI 9813 uçuş kodlu 09:45’te Delhi’den kalkan uçak Dharamsala’ya 11:25’te varıyor. Karşılama sonrası otele transfer. Öğleden sonra Küçük Lhasa olarak da bilinen McLeod Ganj’ı ziyaret ediyoruz. Namgyal, Gangchen & Kyishong ve Norbulingka gibi birçok manastır ve enstitüler görülmeye değer.  Ayrıca şimdiki Dalai Lama olan Tenzin Gyatso’nun evini ve tapınağını ziyaret ediyoruz. Eğer vakit kalırsa Dharamsala’nın 10 kilometre uzağında bulunan antik tapınak Bhansunath’ı geziyoruz. Tapınağa yakın birçok der eve nehir bulunuyor. Gece konaklamamız Dharamsala’da gerçekleşiyor.

2. Gün: DHARAMSALA – CHANDIGARH

Otelimizde açık büfe kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Chandigarh’a doğru yola çıkıyoruz. Oradaki otelimize yerleşip günün geri kalanını dinlenerek geçiriyoruz. Konaklamamız Chandigarh’da.

3. Gün: CHANDIGARH – RISHIKESH

Otelimizde açık büfe kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Rishikesh’e doğru yola çıkıyoruz. Oradaki otelimize yerleşip günün geri kalanını dinlenerek geçiriyoruz. Konaklamamız Rishikesh’de.

4. Gün: RISHIKESH

Sabahın erken saatlerinde Yoga ve Meditasyon seansımız başlıyor. Daha sorna gezilerimiz için Rishikesh’e geçiyoruz. Üç önemli nehrin (Ganges, Yamuna ve Saraswathy) kesişim noktası olan Triveni Ghat’ı görüyoruz. Burası Rishikesh’deki en kutsal yıkanma yerlerinin başında geliyor. Uttarakhand’da 137 metre yüksekliğe kurulmuş olan demir Laxman Jhoola köprüsünü görüyoruz. Rishikesh’in en belirgin simgelerinden biri olan Lakshman Jhula Ganges Nehri üzerinden geçerek Rishikesh’ı ülkenin geri kalanına bağlıyor. Daha sonra otelimize geri dönüyoruz ve akşam bir kez daha Yoga ve Meditasyon seansı düzenliyoruz. Konaklamamız Rishikesh’de.

5. Gün: HARIDWAR – RISHIKESH

Sabahın erken saatlerinde Yoga ve Meditasyon seansımız başlıyor. Günün geri kalanında Haridwar gezisi gerçekleştiriyoruz. Mansa Devi, Maya Devi, Daksha Mahadev Tapınağı, Sapta Rishi Tapınağı Chandi Devi ve Ramanand Ashram’ın da içinde bulunduğu ashram ve tapınakları geziyoruz. Gün sonunda tekrar Rishikesh’e dönüyoruz. Konaklamamız Rishikesh’de.

6. Gün: RISHIKESH – DEHRADUN – DELHI – AGRA

Delhi uçağının kalkış saatine uygun olarak Dehradun havaalanına geçiyoruz. 12:35’te Dehradun’dan kalkan ve 13:30’da Delhi’ye varan 9W 817 uçuş numaralı uçağımızla Delhi’ye geçiyoruz. Daha sonra Agra’ya transferimiz gerçekleşiyor.

7. Gün: AGRA – DELHI

Sabah Agra turu başlıyor. Önceden Mughalların başkenti olan şehir şimdi ise “Mermerin Rüyası” olarak bilinen dünyaca ünlü Taj Mahal ile biliniyor. 1630 yılında Mughul hükümdarı Shahjehan tarafından en gözde eşi Mumtaz Mahal için inşa edilen abide eşine olan sevgisinin bir göstergesi olarak biliniyor. Daha sonra Mughal dönemleri boyunca her bir hükümdarın yeni bir bölüm ekleyerek inşa ettirdiği, bir çok saraydan ve odadan oluşan Agra Fort’u ziyaret ediyoruz. Sonrasında da Delhi’ye transfer oluyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız Delhi’de.

8. Gün: DÖNÜŞ

Bu sabah uçuş saatlerine göre havaalanına son transfer gerçekleştiriliyor.

Fiyat
Tur fiyatı : 1600 $
Nakit indirimli : 1500 $
Single Farkı : 315 $
KK Taksit seçenekleri için fiyata tıklayınız
Tarihler
KK Taksit seçenekleri için fiyatlara tıklayınız. Kampanya ve üyelik indirimleriniz fiyatlara yansıtılmıştır. En yüksek indirimden yararlanırsınız.

Bu turun tarihleri ileride girilecektir.

Konaklama
  • 1 gece Dharamsala – Hotel Surya
  • 1 gece Chandigarh – Hotel Golden Tulip
  • 3 gece Rishikesh – Nirwana Palace
  • 1 gece Agra – Howard Plaza
  • 1 gece Delhi – ITC Welc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir